Oxfordský test schopností

O co vlastně jde?

Člověk je občas životě vystaven náročným chvílím a situacím, občas se chce v životě zlepšit a neví kde začít, občas by chtěl ze sebe jenom „vymáčknout“ maximum anebo cítí, že jeho potenciál může být daleko vyšší, než je teď, ale kde začít???

 

Občas si lidé nevědí rady s tím odkud začít. Možná jste i Vy někdy přemýšleli, jakou oblast života zlepšit jako první – „PRÁCI? RODINU? VZTAH? Vždyť je to vše propojené…“ Co je to nejdůležitější? Jinými slovy „co mám v životě změnit, abych zažil více úlevy, pohody a mohl říci, že jsem v životě šťastnější?“

 

To samé by se dalo říci o tom, když člověk není nešťastný, ale jen se nespokojí s tím, co má a chce v práci dosahovat lepších výsledků, chce mít ještě lepší komunikaci s dětmi, partnerem, kolegy, chce si žít život podle svého.

 

Test schopností (OCA z angl. Oxford Capacity Analasys) je test speciálně navržený na to, aby člověku pomohl odhalit co jsou jeho silné stránky na které se může spolehnout a co jsou jeho slabé stránky na které je potřeba se podívat a zlepšit je proto, aby se zvýšil jeho potenciál, zlepšili se jeho vztahy v práci, rodině, mezi přáteli, snížilo se množství stresu, na které v životě naráží a tak dále.

 

Proč to všechno? Proč je důležité porozumět sám sobě? Proč je tak důležité vědět, kde začít? Protože pokud člověk najde to správné PROČ, jinými slovy ten skutečný důvod, proč se mu nedaří, ten skutečný důvod, proč se nezlepšuje tak jak by chtěl, tak jedině potom bude schopný mít svůj život podle svých vlastních představ a nebude jen dělat to, co mu říká jeho okolí.